Sytuacja kryzysowa w Brzęczkowicach: Nastoletni chłopak wymagał natychmiastowej pomocy medycznej

Sytuacja kryzysowa w Brzęczkowicach: Nastoletni chłopak wymagał natychmiastowej pomocy medycznej

W minioną sobotę, nieco przed godziną 19, ciche osiedle Brzęczkowice zostało rozbudzone dźwiękiem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Incydent miał miejsce w pobliżu popularnego sklepu spożywczego Lidl. Personel pogotowia został wezwany na miejsce, aby udzielić pilnej pomocy medycznej młodemu chłopcu.

Jak dowiedzieliśmy się od mł. asp. Łukasza Paździora, oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach, powodem nagłej interwencji była poważna sytuacja medyczna. Chodziło o życie i zdrowie nieprzytomnego nastolatka. Na miejscu zdarzenia pojawiły się różne służby ratunkowe – straż pożarna, policja oraz ambulans. W powietrze wzbił się również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Miejsce lądowania śmigłowca zabezpieczali strażacy z mysłowickiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Jak poinformował nas mł. brygadier Wojciech Chojnowski z PSP Mysłowice, znaleziono nastolatka, który był w stanie wymagającym niezwłocznej interwencji medycznej. Chłopiec otrzymywał pomoc w karetce na miejscu zdarzenia.