Dzień Pamięci Dzieci Utraconych w Mysłowicach-Brzęczkowicach

Dzień Pamięci Dzieci Utraconych w Mysłowicach-Brzęczkowicach

W miejscowości Mysłowice-Brzęczkowice, obok pomnika dedykowanego dzieciom, które nie miały szansy przyjść na świat, oraz przy sąsiadującym grobie dedykowanym utraconym dzieciom, proboszcz ks. Rafał Lar zjednoczył się w modlitwie z rodzicami i bliskimi tych maluchów. Modlitwa wspólnoty parafialnej ta ujęta była w formie Litanii do Maryi, Matki Osieroconych i Dzieci Utraconych.

15 października to data, która obchodzona jest jako Dzień Dziecka Utraconego. W parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej w Brzęczkowicach, uroczystości ku czci tych małych aniołków odbyły się dokładnie tego dnia, na który przypadała niedziela. Zorganizowano Mszę Świętą, po której odbyło się nabożeństwo różańcowe. Modlitwy te były skierowane zarówno do nienarodzonych jeszcze dzieci, jak i do ich rodzin, które przeżywają ból po stracie swoich pociech.

Na cmentarzu parafialnym, gdzie znajduje się wyjątkowy pomnik dla dzieci, które nie zdążyły przyjść na świat, oraz sąsiadujący z nim grób, poświęcony dla tych, którzy odeszli zbyt wcześnie – proboszcz ks. Rafał Lar wraz z rodzicami i rodzinami utraconych dzieci odmówił Litanię do Maryi, Matki Osieroconych i Dzieci Utraconych.