Maraton Silesia: Sportowe emocje i zmiany w ruchu drogowym

Maraton Silesia: Sportowe emocje i zmiany w ruchu drogowym

Przełom września i października to czas, gdy sportowe emocje osiągają szczyt. Tym razem, na pierwszy dzień października, zaplanowany jest Silesia Marathon – jedna z największych polskich imprez biegowych. Wraz z tym wydarzeniem niewątpliwie wiązać się będą pewne komplikacje w ruchu drogowym, ze względu na liczbę uczestników, którzy zgromadzą się na starcie.

15. edycja Maratonu Silesia odbędzie się w niedzielę, 1 października. Biegacze staną na linii startu pod Śląskim Stadionem, a trasa przeniesie ich przez różne lokalizacje takie jak Katowice, Mysłowice, Siemianowice oraz Chorzów. Sprawdźmy więc, gdzie możemy spodziewać się większych utrudnień drogowych.

Zdecydowane czasy startu różnych konkurencji wydają się być niezwykle istotne. Start Ultramaratonu został zaplanowany na godzinę 7.40, natomiast biegacze Maratonu Silesia ruszą o 8 i 8.05. Z kolei zawodnicy Półmaratonu wystartują o 9.40, 9.45 i 9.50. Oczekuje się, że pierwszy biegacz przekroczy linię mety około godziny 10.15, a ceremonia wręczenia medali rozpocznie się o 12.15. Planowane zakończenie całego wydarzenia to godzina 14.30.