Ekomiejsca postojowe na Wesołej – zwycięski projekt Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego

Ekomiejsca postojowe na Wesołej – zwycięski projekt Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego

Decyzja w sprawie realizacji ekologicznych miejsc parkingowych na osiedlu Wesoła została już podjęta przez urzędników. Po sfinalizowaniu umowy, wykonawca będzie miał do dyspozycji nieco więcej niż miesiąc na finalizację przedsięwzięcia.

Projekt zatytułowany „Ekomiejsca postojowe w dzielnicy Wesoła” jest jednym z triumfujących pomysłów w konkursie Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego z poprzedniego roku. Projekt ten zakłada stworzenie 10 nowych, ekologicznych miejsc parkingowych z nawierzchnią trawiastą, które zlokalizowane będą przy ulicy Wiosny Ludów. Realizacja projektu obejmować będzie różnorodne prace: od budowy parkingów z ekokraty o łącznej powierzchni około 185 metrów kwadratowych, poprzez tworzenie dojazdu i chodnika, aż po demontaż starej kostki brukowej i wymianę latarni ulicznej.

Urząd Miasta Mysłowice przeprowadził już proces przetargowy dotyczący tej inwestycji. Prace nad ekoparkingiem za nieco poniżej 178 tysięcy złotych zostaną powierzone firmie Po Betonie Sebastian Wiśniowski z Bytomia. Wykonawca będzie miał na realizację inwestycji 40 dni od momentu podpisania umowy.