Debata przedwyborcza z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego w Mysłowicach

Debata przedwyborcza z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego w Mysłowicach

7 października, tuż po godzinie 18:00, w mysłowickim muzeum pożarnictwa odbyło się spotkanie wyborcze z premierem Mateuszem Morawieckim. W towarzystwie szeregu polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy startują w nadchodzących wyborach do parlamentu, premier przemawiał do zgromadzonych.

To wydarzenie, które miało miejsce na krótko przed końcem kampanii wyborczej na terenie Śląska, rozpoczęło się od entuzjastycznego odśpiewania hymnu narodowego. Premier Morawiecki podczas swojego przemówienia podkreślił, że to za rządów PiS seniorzy otrzymują najwyższą waloryzację emerytur w historii Polski, są zwolnieni z obowiązku opodatkowania tych świadczeń oraz otrzymują 13-emeryturę. Zdaniem szefa rady ministrów, opozycja nie wykazuje odpowiedniego szacunku dla polskiego munduru.

Mateusz Morawiecki przypomniał zebranym również o ciężkich czasach rządów Donalda Tuska, kiedy to bezrobocie osiągnęło ogromne rozmiary. – „Pamiętajcie, to były czasy, w których dwa miliony naszych obywateli zmuszonych było do podjęcia pracy na tzw. śmieciowych umowach, zarabiając zaledwie pięć złotych na godzinę. Pamiętacie te czasy?” – zwrócił się do zgromadzonych premier.