Mysłowice na Rowerowym Szlaku Zabytków Techniki

Mysłowice na Rowerowym Szlaku Zabytków Techniki

Mysłowice to przepiękna miejscowość, która może poszczycić się wieloma wspaniałymi lokacjami dla turystów. Odwiedzający mogą korzystać z przyjaznych restauracji z przepyszną kuchnią, wygodnych noclegów, wiekowych zabytków, atrakcji rozrywkowych itp. Dlatego warto tutaj dorzucić, że jednym z najlepszych doświadczeń w tym mieście jest Rowerowy Szlak Zabytków Techniki.

Decydując się na udział w tej świetnie zorganizowanej wycieczce, będziemy mogli naprawdę zobaczyć, co takiego ma do zaoferowania nasz śliczny Śląsk. Zarówno linia startu, jak i linia mety, znajdują się w kopalni srebra w Tarnowskich Górach. Natomiast dystans całkowity wycieczki to 235 km.

W trakcie tej krajobrazowo-kulturowej wyprawy uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z dziedzictwem przemysłowym regionu śląskiego, odwiedzając 19 dużych miast na Śląsku. Trasa wycieczki jest bardzo zróżnicowana i obejmuje nie tylko ścieżki rowerowe, ale także ulice miejskie, dukty leśne i drogi polne.

Sprawdź, jakie są najciekawsze szlaki rowerowe na Śląsku, odwiedzając www.narowerach.pl.

Unikalne atrakcje i festiwal Industriada

W sumie uczestnicy zaliczą na swojej drodze 41 obiektów, w tym osiedla robotnicze, browary, kopalnie, stacje kolejowe, fabryki, muzea itd. Na przykład, podczas zwiedzania osiedli robotniczych będzie można dosłownie poczuć, jak wcześniejsze pokolenia zmagały się z życiem w ciężkich warunkach. Z kolei odwiedzając browary, prawdziwi piwosze będą mieli okazję do zgłębienia wiedzy o warzeniu tego boskiego trunku.

Pisząc o Rowerowym Szlaku Zabytków Techniki, nie można też zapominać o Industriadzie – jednodniowym festiwalu w kilkudziesięciu śląskich miastach. Jest to drugie co do wielkości takie wydarzenie na Starym Kontynencie.

Przemierzając Mysłowice, warto zatrzymać się także w jego unikalnych muzeach. Najlepsze muzea w Mysłowicach znajdziesz tutaj.