Park Zamkowy w Mysłowicach zaprasza na uroczyste otwarcie

Park Zamkowy w Mysłowicach zaprasza na uroczyste otwarcie

W najbliższą sobotę w Mysłowicach odbędzie się wielkie otwarcie Parku Zamkowego, podczas którego na gości czekają fantastyczne występy na żywo i cała masa nowych atrakcji parkowych. W ostatnim czasie  Park Zamkowy w Mysłowicach przechodził diametralne zmiany, dzięki którym cały teren doświadczył niemal całkowitej metamorfozy. Prace nad parkiem zostały już ukończone, w związku z czym miasto szykuje się teraz do uroczystego otwarcia zamkowego zieleńca.

Dnia 30 kwietnia nastąpi wielkie otwarcie Parku Zamkowego w Mysłowicach, w trakcie którego odwiedzający będą mogli czerpać przyjemność z atrakcyjnych występów na żywo, których dostarczą zespoły De Silvers, Roco i Colino, a także Damian Holecki i Orkiestra Dęta KWK Mysłowice-Wesoła. Parkową scenę zaszyci również Kabaret Grzegorza Poloczka, dostarczając odwiedzającym solidne dawki humoru.

Tutaj dowiesz się szczegółów o nowej wystawie w Muzeum Miasta Mysłowice.

Prace remontowe trwały od lutego 2021 roku

Prace remontowe Parku Zamkowego w Mysłowicach rozpoczęły się w lutym 2021 roku, skupiając się na stworzeniu nowych alejek, montażu nowych ławek parkowych i wyburzeniu starej muszli koncertowej. Na terenie parku ustawiono też nowy kwietnik oraz posadzono kilkadziesiąt drzew i krzewów.

Podczas prac nad obszarem parkowym nie zapomniano również o jego najmłodszych gościach. Dzięki temu dzieci będą miały teraz okazję do rozrywek na świeżym powietrzu, korzystając z zupełnie nowego placu zabaw. Na placu rozstawiono rozmaite obiekty rekreacyjne i inne atrakcje, które będą zajmować czas najmłodszym, podczas gdy rodzice będą mogli sobie odpocząć na wygodnych ławeczkach albo skorzystać ze strefy gastronomicznej.

Skatepark, nowe boiska sportowe i rozległy wybieg dla czworonogów

Mało tego, Park Zamkowy w Mysłowicach to także nowe boiska do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej, a także obszerny wybieg dla czworonogów. A dla osób, które uwielbiają jazdę na rolkach lub deskorolce, powstał bogato wyposażony skatepark, gdzie można przetestować swoje umiejętności na wielu różnych przeszkodach.

Uroczyste otwarcie Parku Zamkowego w Mysłowicach odbędzie się w sobotę, 30 kwietnia 2022 r. Program imprezy wystartuje o godzinie 16:00, a zakończy się około godziny 22:00. Wstęp na otwarcie parku jest bezpłatny.

Dowiedz się także, jak postępują prace nad Geoparkiem Północnej Jury w Częstochowie.