Mysłowice: Policja zatrzymała 36-letniego kierowcę, który nigdy nie miał prawa jazdy

Mysłowice: Policja zatrzymała 36-letniego kierowcę, który nigdy nie miał prawa jazdy

W trakcie przeprowadzania rutynowej kontroli drogowej mysłowiccy policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Katowic, który prowadził samochód bez prawa jazdy. Mundurowi chcieli mu odebrać prawo do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jednak, jak się okazało, mężczyzna nigdy takiego nie posiadał.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na ulicy 3 Maja w Mysłowicach, gdzie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach kontrolowali miejskie drogi. Około godziny 15:30 policjantom rzuciło się w oczy białe bmw, które przekroczyło dozwoloną prędkość o prawie 60 km/h. Kierowca został zatrzymany.

Jeśli chcesz więcej podobnych wiadomości, koniecznie odwiedź https://ostrolekainfo.pl, gdzie dostarczamy takich treści na bieżąco.

Może zapłacić nawet 30 tysięcy złotych grzywny

Policjanci uświadomili kierowcę, że przekroczył prędkość na terenie zabudowanym. W związku z tym, poza wypisaniem wysokiego mandatu odebrane zostanie również jego prawo jazdy. Jednak po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że 36-latek nigdy nie posiadał takich uprawnień.

36-letni mieszkaniec Katowic został doprowadzony przed oblicze Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach, gdzie usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 30 tys. zł. grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Tutaj przeczytasz o pożarze w jednym z mysłowickich domów.