Dawid Janczyk zagra w Górniku 09 Mysłowice

Dawid Janczyk zagra w Górniku 09 Mysłowice

A oto bardzo dobra wiadomość dla wszystkich kibiców Górnika 09 Mysłowice. Podczas rundy wiosennej szeregi drużyny powiększyły się o kilku nowych zawodników, w tym byłego reprezentanta Polski i zawodnika Legii Warszawa – Dawida Janczyka.

To już jest pewne: Dawid Janczyk wrzucił na siebie barwy klubowe Górnika 09 Mysłowice, oficjalnie dołączając do drużyny. Warto tutaj wspomnieć, że Janczyk jest byłym zawodnikiem takich klubów jak m.in. CSKA Moskwa i Legia Warszawa. Ponadto, występował również w KS Piast Gliwice i KS Korona Kielce oraz zasilał drużynę reprezentacji Polski.

Pozostając przy reprezentacji Polski, Dawid Janczyk wystąpił w pięciu spotkaniach, grając w biało-czerwonych barwach w latach 2008-2009. Brał również udział w eliminacjach do mistrzostw świata 2010.

Sześciu nowych zawodników i czterech juniorów

Aczkolwiek Dawid Janczyk to nie jedyny nowy nabytek Górnika 09 Mysłowice. W ostatnim czasie klub nie próżnował i zwerbował do swojej drużyny również takie nazwiska jak Marcin Rybka, Barosz Lenert, Mateusz Siwecki, Marcin Nowa i Alessandro Silva de Avezedo.

Ponadto, klub sportowy powiększył się także o czterech juniorów, mianowicie Mikołaja Kucharka, Kamila Michalskiego, Jana Rosikonia i Piotra Kowalskiego.

A jeżeli interesują Cię amatorskie ligi piłkarskie, szczegóły sprawdzisz na https://skarzyskoinfo.pl.