Pożar domu wielorodzinnego w Mysłowicach

Pożar domu wielorodzinnego w Mysłowicach

Sobotniej nocy w jednym z domów wielorodzinnych w Mysłowicach wybuchł pożar, który zmusił strażaków do ewakuowania dziesięciu lokatorów. Trwająca około czterech godzin akcja gaśnicza zakończyła się sukcesem. W wyniku pożaru ucierpiała jedna osoba.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło 19 marca około godziny 3:00 w domu wielorodzinnym przy ul. Skośnej w Mysłowicach. Na poddaszu i na drugim piętrze budynku wybuchł pożar, który szybko został zauważony przez niektórych lokatorów. Na miejsce błyskawicznie wysłano zastępy straży pożarnej, które po przybyciu zdecydowały, że należy przeprowadzić natychmiastową ewakuację. W związku z tym z budynku ewakuowano dziesięciu mieszkańców.

Może zainteresuje Cię także pożar warsztatu samochodowego w Mysłowicach.

Akcja gaśnicza trwała około czterech godzin

W trakcie działań gaśniczych strażacy użyli prądów wodnych do stłumienia szalejących płomieni, a następie zabezpieczyli cały obszar. Budynek został przewietrzony i oddymiony. Na koniec zbadano pomieszczenia pod kątem występowania szkodliwych substancji, używając do tego specjalnych urządzeń pomiarowych. Badanie wykazało, że dom jest wolny od szkodliwych związków. Działania strażaków zakończyły się po godzinie 7:00 rano.

Przed przystąpieniem do walki z ogniem z budynku ewakuowano dziesięciu lokatorów, wśród których na skutek pożaru ucierpiała jedna osoba.