Pożar w jednym z mysłowickich warsztatów samochodowych. Z ogniem walczyło 11 zastępów straży pożarnej

Pożar w jednym z mysłowickich warsztatów samochodowych. Z ogniem walczyło 11 zastępów straży pożarnej

Do niebezpiecznej sytuacji doszło 31 grudnia 2021 roku przy ul. Dworcowej 4 w Mysłowicach, gdzie pożar pojawił się w warsztacie samochodowym i rozprzestrzenił na kompleks budynków magazynowych. W wyniku pożaru ranna została jedna osoba. Pozostałe cztery zdążyły się ewakuować jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej.

Pożar rozpoczął się w jednym z mysłowickich warsztatów samochodowych, a dokładniej w jednym z naprawianych tam samochodów. Ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się po całym lokalu, zajmując również pokrycie dachowe. Stamtąd pożar rozwinął się na inny budynek – należący do zakładu zajmującego się produkcją stali.

Płonący warsztat samochodowy i skład na drewno

Po zaciętej walce, jaką stoczyło z ogniem 11 zastępów, strażakom udało się zażegnać niebezpieczeństwo. Niestety w wyniku pożaru potrzebny będzie remont części poszycia dachowego, a także składu na drewno, który został spowity przez płomienie niedługo po tym, jak ogień pojawił się w warsztacie samochodowym.

W momencie wybuchu pożaru na terenie obiektu znajdowały się cztery osoby, które postanowiły szybko się ewakuować – jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Na skutek zdarzenia ranna została jedna osoba. Jednak przebywający na miejscu lekarze ratownictwa medycznego – po udzieleniu poszkodowanemu niezbędnej pomocy – uznali, że nie będzie konieczna opieka szpitalna.