Mysłowice: Podchmielony kierowca chciał przekupić mundurowych

Mysłowice: Podchmielony kierowca chciał przekupić mundurowych

Kilka dni temu mysłowiccy funkcjonariusze natrafili na 56-letniego kierowcę, który prowadził pojazd, będąc pod wpływem alkoholu. Podczas legitymowania przez policjantów mężczyzna postanowił wręczyć im łapówkę, aby uniknąć konsekwencji związanych z prowadzeniem samochodu w stanie nietrzeźwości. Policjanci nie dali się jednak namówić i „nagrodzili” podejrzanego dodatkowym paragrafem.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na ul. Fabrycznej w Mysłowicach, gdzie funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach przeprowadzali rutynową kontrolę drogową. W pewnym momencie rzucił im się w oczy samochód osobowy marki Hyundai, który postanowili zatrzymać. Okazało się, że za kierownicą siedział podchmielony mysłowiczanin.

O podobnych zdarzeniach pisze też pszczyński portal https://pszczynainfo.pl.

Chciał wręczyć 650 złotych łapówki

Zatrzymany 56-latek został przebadany alkomatem, który wykazał, że w jego organizmie jest 0,4 promila alkoholu. Chcąc wywinąć się spod ręki sprawiedliwości, mężczyzna zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 650 złotych, mając nadzieję, że mu się upiecze. Jednak gdy tylko chciał wręczyć policjantom pieniądze, został zatrzymany za popełnienie przestępstwa korupcyjnego.

56-letni kierowca został przewieziony na komendę, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące próby przekupienia funkcjonariusza policji i prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. Z popełnione czyny grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności i co najmniej 2 500 zł grzywny. Podejrzany pozbył się również prawa do prowadzenia pojazdów mechanicznych.