Mysłowice: Mieszkanka Jaworzna potrąciła seniorkę na pasach. Została już zatrzymana przez policję

Mysłowice: Mieszkanka Jaworzna potrąciła seniorkę na pasach. Została już zatrzymana przez policję

W zeszłym tygodniu w Mysłowicach zdarzył się niebezpieczny wypadek, w wyniku którego ucierpiała 81-letnia mieszkanka miasta. Seniorka została potrącona na przejściu dla pieszych przez 22-latkę z Jaworzna, która następnie oddaliła się z miejsca zdarzenia. Całą sytuację widział świadek, dzięki któremu policjanci szybko zatrzymali podejrzaną.

Do groźnej sytuacji doszło 7 lutego około godziny 7:00 na ul. Oświęcimskiej w Mysłowicach, gdzie 81-letnia kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych. Początkowe ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że sprawcą prawdopodobnie jest kierowca białego samochodu dostawczego, jadącego w kierunku Brzęczkowic. Mężczyzna miał nie udzielić pomocy poszkodowanej i uciec z miejsca wypadku.

Sprawczyni ujęta dzięki informacjom naocznego świadka

Kiedy policjanci analizowali nagrania z monitoringu i szukali świadków wypadku, na komendę zadzwoniła kobieta, która twierdziła, że widziała całe zajście. Dzięki nowym informacjom mundurowi ustalili tożsamość właścicielki samochodu i miejsce jej pobytu. Okazało się, że podejrzaną jest 22-letnia mieszkanka Jaworzna.

Kobieta została aresztowana i przewieziona na komendę. W trakcie przesłuchania nie potrafiła jednak wyjaśnić, dlaczego zareagowała w ten sposób i nie udzieliła pomocy poszkodowanej. W rezultacie została objęta nadzorem prokuratora.