Mysłowicka policja zatrzymała trzech nietrzeźwych kierowców w jeden weekend

Mysłowicka policja zatrzymała trzech nietrzeźwych kierowców w jeden weekend

W miniony weekend doszło do zatrzymania trzech kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Wszyscy podejrzani zostali aresztowani przez policję i odpowiedzą teraz za swoje postępowanie na deskach sali sądowej.

Wypadek na ulicy Obrzeżnej Północnej

Do pierwszego wypadku doszło 29 stycznia około godziny 20:00 na ul. Obrzeżnej Północnej w Mysłowicach. Policjanci z drogówki namierzyli samochód osobowy marki opel, którym poruszał się 29-letni mieszkaniec Bytomia. Kierowca został skierowany na pobocze, gdzie przeprowadzono rutynową kontrolę drogową.

Jak podaje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach – sierż. szt. Łukasz Paździora, okazało się, że Bytomianin ma w swoim organizmie 2,3 promila alkoholu, a do tego znajduje się pod wpływem narkotyków i ma sądowy zakaz prowadzania pojazdów. Ponadto, policjanci znaleźli też przy nim woreczek strunowy z białym proszkiem, który okazał się amfetaminą.

Wypadek na ulicy Katowickiej

Do drugiego wypadku doszło dzień później – w niedzielę – na ulicy Katowickiej w Mysłowicach. Tym razem w ręce policjantów wpadł 22-letni mieszkaniec Będzina, który siedział za kierownicą samochodu osobowego marki honda. W jego organizmie funkcjonariusze wykryli 0,7 promila. Mało tego, 22-latek poruszał się po ulicach bez prawa jazdy.

Wypadek na ulicy Świerczyny

Do trzeciego zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na ulicy Świerczyny w Mysłowicach, gdzie mundurowi zatrzymali kierowcę pod wpływem nielegalnych środków odurzających. Podejrzanym okazał się 27-letni mieszkaniec Mysłowic, który prowadził samochód osobowy marki opel.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę, gdzie usłyszeli już zarzuty w swojej sprawie. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości może grozić do 2 lat pozbawienia wolności. A jeżeli na domiar tego osoba prowadziła pojazd bez ważnych uprawnień, wówczas może trafić za kratki nawet na 5 lat.

Może Cię też zainteresować artykuł o trzech wypadkach w jeden dzień.