Mysłowice: Wypadek na przejściu dla pieszych. Na ratunek przyleciał helikopter LPR

Mysłowice: Wypadek na przejściu dla pieszych. Na ratunek przyleciał helikopter LPR

Wczoraj na terenie Mysłowic doszło do groźnego wypadku, w wyniku którego kierowca potrącił osobę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Na miejsce zdarzenia przybyły zastępy straży pożarnej i lekarze pogotowia ratunkowego. Chwilę później pojawił się również helikopter LPR, który przetransportował poszkodowanego do szpitala.

Jak podaje asp. szt. Łukasz Paździora z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach, do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 12:00 na jednym z oznakowanych przejść dla pieszych w Mysłowicach. Siedząca za kierownicą samochodu osobowego marki fiat kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa 64-letniemu mężczyźnie, który wszedł na oznakowane przejście dla pieszych.

Potrącony 64-latek doznał poważnych obrażeń

Oficer prasowy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach – mł.bryg. mgr Wojciech Chojnowski poinformował, że w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa 64-letni mieszkaniec Mysłowic został potrącony na przejściu dla pieszych. Poszkodowany potrzebował natychmiastowej opieki szpitalnej, w związku z czym na miejsce wezwano śmigłowiec Ratunkowego Pogotowia Lotniczego.

Do czasu odlotu teren w obrębie śmigłowca został zamknięty przez straż pożarną, aby zapewnić rannemu bezpieczny transport do szpitala w Katowicach. Stan mężczyzny jest bardzo poważny.