Uroczystości weselne z nietypową oprawą – policjant z Mysłowic miał honorową asystę

Uroczystości weselne z nietypową oprawą – policjant z Mysłowic miał honorową asystę

Sezon ślubny trwa w najlepsze. Na ulicach miasta nie jest rzadkością widok pojazdów dekorowanych na tę wyjątkową okazję, od klasycznych samochodów po niecodzienne autobusy Ikarus. Szczególnie oryginalną atmosferę tego specjalnego dnia doświadczył jeden z funkcjonariuszy policji z Mysłowic.

Sierżant sztabowy Jakub Jasiński, wygłosił obietnicę małżeńską swojej ukochanej 7 czerwca. Na ich drodze do ołtarza towarzyszyło im kilku kolegów funkcjonariuszy – członków Motorowej Asysty Honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach a także Kompanii Honorowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.

Po uroczystym przysięgnięciu sobie miłości, nowożeńcy zostali eskortowani do sali weselnej przez swoich współpracowników na policyjnych motocyklach. W ten sposób zapewniono im niezapomniane chwile, które mogli celebrować w gronie najbliższych.

Jak funkcjonuje taka asysta? Przede wszystkim, zgłoszenie o jej udzielenie musi wystąpić sam policjant, który planuje wziąć ślub w galowym mundurze. Proces odbywa się drogą formalną, a asystę tworzą funkcjonariusze z różnych jednostek na terenie całego województwa.