Uroczystość Diamentowych Godów w Mysłowicach: 8 par obchodzi 60. rocznicę ślubu

Uroczystość Diamentowych Godów w Mysłowicach: 8 par obchodzi 60. rocznicę ślubu

18 czerwca to data, która na długo zapadnie w pamięć 8 par z Mysłowic. W tym dniu, w sali sesyjnej Urzędu Miasta Mysłowice, miała miejsce ceremonia Diamentowych Godów, podczas której wspomniane pary miały okazję uczcić swoje sześć dekad małżeństwa.

Cytując słowa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, „Miłość nie polega na tym, aby patrzeć na siebie, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku”, można doskonale oddać atmosferę tego wyjątkowego dnia. Diamentowe Gody są nie tylko symbolem sześćdziesięcioletniej miłości i związku małżeńskiego, ale także wytrwałości i trwałości porównywanej do diamentu – jednego z najtwardszych i najcenniejszych kamieni szlachetnych.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, małżonkowie o pięćdziesięcioletnim stażu małżeńskim otrzymują od prezydenta miasta specjalny medal „za długoletnie pożycie małżeńskie”. To odznaczenie jest przyznawane na podstawie artykułu 138 Konstytucji RP oraz ustawy o orderach i odznaczeniach. Aby go otrzymać, pary muszą zgłosić odpowiedni wniosek w Urzędzie Stanu Cywilnego.