Przebieg remontu torowisk w Mysłowicach: opóźnienia, problemy

Przebieg remontu torowisk w Mysłowicach: opóźnienia, problemy

Początkowo planowany remont torowisk tramwajowych doznał znacznego opóźnienia. Przyczyną była niewłaściwa realizacja umowy przez firmę, która pierwotnie zdobyła kontrakt na wykonanie prac. Zarówno Tramwaje Śląskie, jak i samorząd miasta, były zmuszone rozwiązać umowę z nieodpowiedzialnym wykonawcą. Dopiero w styczniu bieżącego roku, podpisano kontrakt z nowym podmiotem – firmą KZN Rail z Krakowa. Niestety, ze względu na liczne pomyłki poprzednika, prace remontowe musiały być rozpoczęte praktycznie od zera.

Jednak pierwsze efekty remontu są już widoczne i budzą pozytywne emocje u przedsiębiorców, których biznesy funkcjonują w pobliżu trasy linii tramwajowej numer 14.

Justyna Kleser, właścicielka restauracji przy Rynku w Mysłowicach, z entuzjazmem patrzy na postęp prac. „Widzę jak nasze miasto się rozwija i nie mogę doczekać pełnego otwarcia – mówi. – Jestem pełna nadziei, że dzięki temu więcej osób odwiedzi rynek, a liczba negatywnych opinii o tym, jakoby tutaj nic się nie działo, zmaleje”.

W najbliższym czasie planowane jest również udostępnienie dla ruchu kołowego ulicy Powstańców, a następnie ulicy Szymanowskiego. Po długim okresie stagnacji, wydaje się, że zarówno mieszkańcy Mysłowic, jak i lokalni przedsiębiorcy wreszcie będą mogli odetchnąć z ulgą.