Młody pracownik magazynu z Mysłowic zatrzymany za kradzież z paczek kurierskich

Młody pracownik magazynu z Mysłowic zatrzymany za kradzież z paczek kurierskich

12 czerwca, funkcjonariusze policyjni z Brzezinki i Bończyka zatrzymali 18-letniego obywatela Mysłowic. Młodzieniec, pracujący na stanowisku magazyniera, był odpowiedzialny za wyłudzenia kosztownych towarów z przesyłek kurierskich. W wyniku tego typu działań, mężczyźnie może grozić do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa wpłynęło do komendy policji w Mysłowicach w środę. Przedstawiciel jednej z firm kurierskich zgłosił, że doszło do ujęcia jednego z pracowników magazynu. Ten ostatni, podczas rozładunku ciężarówki wypełnionej pakunkami, miał dopuszczać się kradzieży zawartości paczek. Głównym celem złodziejskich czynności były buty oraz odzież sportowa. Szacunkowa wartość skradzionych przedmiotów przekraczała 800 złotych.

Po przybyciu na miejsce incydentu, dzielnicowi z Brzezinki i Bończyka przeprowadzili procedurę zatrzymania 18-letniego pracownika magazynu. Po zakończeniu formalności i przetransportowaniu mężczyzny do komendy, ten usłyszał zarzuty kradzieży. Natychmiast przyznał się do winy, dokładnie opisując sposób realizacji swojego procederu. Ostateczne rozstrzygnięcie w sprawie jego losu zostanie poddane ocenie sądowej.