Rozmowy na temat kontynuowania projektu Drogowej Trasy Średnicowej w kierunku wschodnim znów rozpoczęte

Rozmowy na temat kontynuowania projektu Drogowej Trasy Średnicowej w kierunku wschodnim znów rozpoczęte

Plan budowy Drogowej Trasy Średnicowej zwrócony ku wschodowi, który został przywrócony przez lokalne władze, stał się ponownie przedmiotem rozmów. Spotkanie na ten temat odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim, podczas którego samorządowcy regionu spotkali się z prezydentami miast położonych wzdłuż przyszłej trasy. Ta propozycja drogi ma za zadanie stworzyć połączenie między śródmieściem Katowic a Mysłowicami, Sosnowcem i Jaworznem.

Tęsknota za kontynuacją prac nad Drogową Trasą Średnicową kierującą na wschód jest silna. Samorządowcy, z marszałkiem Wojciechem Saługą na czele, są zdecydowani na dalsze działania związane z projektem powstałym w 2017 roku. Przewidziana trasa ma stworzyć bezpośrednie połączenie Katowic ze Sosnowcem i Jaworznem, przechodząc także przez Mysłowice. Te wnioski są podsumowaniem dyskusji zaprowadzonej przez Wojciecha Saługę, marszałka województwa.

Zgodnie z planem z 2017 roku, trasa ma połączyć wyjście z tunelu pod centrum Katowic z dzielnicą Janów, a następnie podzielić się na odgałęzienia prowadzące do Sosnowca i Jaworzna. Będzie to naturalna alternatywa dla autostrady A4 – tak jak dotychczasowy odcinek tej trasy – stwierdził Grzegorz Karoń z Politechniki Śląskiej.