Amelia Szelest, 13-latka, zdobywa srebrny medal na Mistrzostwach Polski Federacji WADF w tańcu jazzowym

Amelia Szelest, 13-latka, zdobywa srebrny medal na Mistrzostwach Polski Federacji WADF w tańcu jazzowym

Ukierunkowane na taniec jazzowy zawody o mistrzostwo Polski organizowane przez federację WADF przyznają młodej tancerce Amelii Szelest drugie miejsce w kategorii junior gold. Te zawody, które odbyły się między 10 a 12 maja 2024 roku, miały swoje miejsce w Luboniu, w województwie wielkopolskim.

Dzięki swemu wybuchowemu stylowi na scenie, Amelia była w stanie pokazać swój wyjątkowy talent i umiejętności wielokrotnie podczas różnych imprez miejskich. W roku 2023 zyskała uznanie, zdobywając prestiżową nagrodę Grand Prix w finale konkursu „Mysłowice Mają Talent”, który miał miejsce w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Była także szczególnie doceniana na licznych innych turniejach.

Podczas Mistrzostw Polski WADF w Luboniu tego roku, Amelia rywalizowała aż w pięciu różnych konkurencjach w kategorii junior gold, najsilniejszej kategorii: solo jazz, solo modern, small group oraz dwie formacje.

„Amelia zdobyła serca jury swoimi niezwykłymi umiejętnościami tanecznymi, wyrazistym przekazem emocji, płynnymi ruchami, oryginalnymi choreografiami i magnetycznym urokiem scenicznym. Dodatkowo, jej energia i pasja, które manifestuje podczas tańca, są niezwykle pociągające”, mówi Barbara Szelest, matka Amelii.

Amelia na co dzień rozwija swój dar do tańca w Tyskiej Akademii Tańca D Way of Life pod czujnym okiem trenerki Dominiki Cybulskiej-Musz.