Prokuratura Okręgowa w Katowicach prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego wstrząsu w kopalni Mysłowice-Wesoła

Prokuratura Okręgowa w Katowicach prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego wstrząsu w kopalni Mysłowice-Wesoła

Tragedia, która miała miejsce we wtorek w Mysłowickiej kopalni Wesoła, gdzie zginęło trzech górników, jest teraz przedmiotem intensywnego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach. Zarządzenie o przekazanie sprawy do wyższej jednostki prokuratury z Mysłowic zostało wydane i proces wyjaśniania okoliczności dramatycznego incydentu jest już w toku.

Aleksander Duda, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Katowicach, poinformował w piątek, że głównym celem śledztwa jest ustalenie, czy doszło do sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. W wyniku tragicznego wypadku straciły życie trzy osoby, a 10 zostało rannych.

Duda dodał, że zarówno policja, jak i prokuratura skupiają się na zgromadzeniu materiału dowodowego mającego kluczowe znaczenie dla sprawy, co obejmuje między innymi dokumentację. Na miejscu tragedii pojawił się także prokurator, który przeprowadził oględziny ciał trzech ofiar.

W trakcie całego procesu śledczego, Prokuratura Okręgowa w Katowicach będzie ściśle współpracować z nadzorem górniczym. Ta druga instytucja również prowadzi swoje dochodzenie, mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia – podkreślił prok. Duda.