Pełna lista kandydatów na radnych miasta Mysłowice w nadchodzących wyborach kwietniowych

Pełna lista kandydatów na radnych miasta Mysłowice w nadchodzących wyborach kwietniowych

Po wielu spekulacjach i oczekiwaniach, wszyscy kandydaci do Rady Miasta Mysłowice w wyborach, które odbędą się w kwietniu, zostali oficjalnie ogłoszeni. W sumie siedem komitetów zgłosiło swoje listy kandydatów, z łączną liczbą 193 osób walczących o 23 dostępne miejsca.

Pomiędzy proponowanymi kandydatami znajdują się zarówno nowe twarze, jak i doświadczeni politycy samorządowi – aktualni radni miasta oraz ci z poprzednich kadencji, którzy chcą ponownie zdobyć mandat. Szczególnie interesujące mogą okazać się pewne „transfery” pomiędzy komitetami, jak choćby sytuacja Artura Buli, obecnie należącego do klubu radnych PiS, który teraz wystartuje z listy Dariusza Wójtowicza. Podobnym przypadkiem jest Tomasz Palka – od 2014 roku reprezentował w radzie klub PiS, został jednak wykluczony w lutym 2015 roku; teraz również dołączył do listy Wójtowicza.

Z drugiej strony, niektórzy dotychczasowi radni reprezentujący PiS zdecydowali się w tych wyborach wystartować pod innym szyldem, konkretnie komitetem Projekt Mysłowice. Ten komitet jest popierany przez Roberta Patałąga, jednego z kandydatów na stanowisko prezydenta Mysłowic. Są to Zbigniew Augustyn i Bernadetta Berzowska. Natomiast Tomasz Papaj, także z klubu radnych PiS, postanowił zmierzyć się z większym wyzwaniem i startuje do sejmiku śląskiego.

Wśród wszystkich list do rady miasta nie odnaleźliśmy nazwisk dwóch obecnych radnych z wieloletnim doświadczeniem – Edwarda Lasoka i Grzegorza Łukaszka. Dodatkowo, co warto zauważyć, PiS był jedynym komitetem, który nie zgłosił kandydatów we wszystkich czterech okręgach wyborczych.