36-latek z Mysłowic ukarany 9-letnim pobytem w więzieniu za nietypową kradzież

36-latek z Mysłowic ukarany 9-letnim pobytem w więzieniu za nietypową kradzież

5 marca, w trakcie rutynowej służby, funkcjonariusze z mysłowickiej jednostki drogówki zatrzymali 36-letniego mieszkańca Mysłowic. Mężczyzna ten stał za oryginalnym przestępstwem – ukradł kapsułki do prania. Co więcej, jego chciwość była tak wielka, że wartość skradzionych przedmiotów wynosiła prawie 1 tys. zł. Poza tym, na podstawie decyzji sądowej, mężczyzna ten spędzi następne 9 lat za kratami.

Tego samego dnia, dokładniej o godzinie 15:20, do komendy policji w Mysłowicach wpłynęło zgłoszenie dotyczące pijanego i agresywnego mężczyzny. Wskazano go jako sprawcę kradzieży artykułów przemysłowych w jednym z lokalnych dyskontów. Został on szybko namierzony i aresztowany przez policjantów z drogówki. Wkrótce okazało się, że skradzione przez niego przedmioty to kapsułki do prania, której sumaryczna wartość oscylowała wokół 1 tys. zł. Ten nietrzeźwy złodziej został uwiedziony przez produkty chemiczne, a z powodu swojego stanu upojenia alkoholowego, musiał spędzić noc w areszcie.

Następnego dnia, 6 marca, mężczyzna ten usłyszał oficjalne zarzuty za popełnione przestępstwo. Podczas gdy trwały czynności związane z jego zatrzymaniem, do komendy dostarczono sądowy nakaz doprowadzenia 36-letniego mężczyzny do aresztu w celu odbycia kary 9 lat więzienia za poprzednie kradzieże. Zgodnie z decyzją sądu, mężczyzna ten został natychmiast przekazany do placówki penitencjarnej, gdzie rozpoczął odbywanie kary i czeka na werdykt dotyczący najnowszej sprawy – podsumowuje policja w Mysłowicach.