Pociąg Sprinter Ornak ponownie na trasie Katowice-Zakopane podczas długich weekendów

Pociąg Sprinter Ornak ponownie na trasie Katowice-Zakopane podczas długich weekendów

W odpowiedzi na głosy pasażerów, Sprinter Ornak, ekspresowy pociąg Kolei Śląskich, powróci na tory, oferując połączenia z Katowic do Zakopanego w czasie długich weekendów – majowego i czerwcowego. Pociąg będzie kursował od 1 do 5 maja oraz od 30 maja do 2 czerwca. Odjazd z katowickiego dworca planowany jest na godzinę 6:14, a czas przewidywanego przyjazdu na stację docelową to godzina 10:22. W drodze powrotnej pociąg opuści Zakopane o godz. 16:33, docierając do Katowic o godz. 20:57.

W obsłudze linii wykorzystany zostanie popularny „FLIRT”, czyli EN75, dysponujący 212 miejscami siedzącymi i dodatkowo 284 miejscami stojącymi. Ważne jest to, że połączenie będzie bezpośrednie, bez konieczności przesiadek.

Za reaktywację trasy odpowiedzialne są nie tylko Koleje Śląskie, ale także Stowarzyszenie Kolej Beskidzka oraz urzędy marszałkowskie województw śląskiego i małopolskiego. Jak podkreśla prezes Kolei Śląskich, Patryk Świrski, bardzo istotne były również opinie pasażerów, dla których Zakopane jest atrakcyjnym turystycznie kierunkiem.

Ceny biletów na tę trasę zostały ustalone w konkurencyjny sposób. Kosztują one mniej niż koszty podróży samochodem z terenu Śląska do Zakopanego, a dodatkowo eliminują stres związany z remontami na autostradzie A4 i korkami na Zakopiance. Bilet w jedną stronę nabyty w kasach Kolei Śląskich kosztuje 36,75 zł. Oferta „Tam i z powrotem taniej” dostępna jest za 66,14 zł. Jeżeli bilety zostaną zakupione przez internet lub w biletomatach, ich ceny wynoszą odpowiednio 33,25 zł i 59,84 zł.