Niebezpieczna kolizja w Mysłowicach: Starszy pan potrącił nastolatka na przejściu dla pieszych

Niebezpieczna kolizja w Mysłowicach: Starszy pan potrącił nastolatka na przejściu dla pieszych

W ostatnich dniach lutego, dnia 26-tego, doszło do niebezpiecznego incydentu drogowego. Sprawcą była osoba w podeszłym wieku – 67-letni sosnowiczanin, który potrącił młodego człowieka, 16-letniego obywatela Mysłowic. W wyniku tego zdarzenia, chłopiec musiał zostać przewieziony do szpitala na dodatkowe badania diagnostyczne. Pomimo poważności sytuacji, obecnie nie ma żadnych trudności w przepływie ruchu drogowego na miejscu zdarzenia.

Informacja o tym tragicznym zdarzeniu dotarła do Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach o godzinie 7.15 owego dnia. Kolizja miała miejsce na ulicy Katowickiej w Mysłowicach, dokładniej na przejściu dla pieszych oznaczonym odpowiednimi znakami. Śledztwo prowadzone przez policję wykazało, że sprawcą był wspomniany wcześniej 67-letni mężczyzna z Sosnowca. Co ważne, sprawca był trzeźwy podczas zdarzenia. Poszkodowany nastolatek został natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie poddawany jest dalszym badaniom.

To zdarzenie skłania do przypomnienia o konsekwencjach finansowych, jakie niesie ze sobą nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Taryfikator mandatów w roku 2024 przedstawia się następująco:

  • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych lub tuż przed nim grozi karą finansową wynoszącą aż 1500 zł,
  • wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest regulowany, lub bezpośrednio przed nim równie skutkuje mandatem karnym w wysokości 1500 zł,
  • ignorowanie zakazu wyprzedzania określonego znakiem drogowym przez kierującego pojazdem mechanicznym grozi konsekwencją finansową w postaci mandatu karnego wynoszącego 1000 zł.