Minister Barbara Nowacka zapowiada wprowadzenie nowej podstawy programowej w szkołach od następnego roku szkolnego

Minister Barbara Nowacka zapowiada wprowadzenie nowej podstawy programowej w szkołach od następnego roku szkolnego

Barbara Nowacka, obecna Minister Edukacji Narodowej, wybrała I Liceum Ogólnokształcące w Mysłowicach na miejsce sobotniej wizyty. Podczas niej, odbyła krótki briefing z dziennikarzami, podczas którego omówiła obecną sytuację związaną z uproszczeniem podstawy programowej.

Zgodnie z jej słowami, proces ten jest już w zaawansowanym stadium, a nauczyciele zostali aktywnie zaangażowani do udziału w tym projekcie. To właśnie oni mieli okazję wyrazić swoje opinie i uwagi podczas prekonsultacji. Jak podkreśliła minister, zgromadzono już ponad 50 tysięcy uwag od pedagogów dotyczących planowanego „odchudzenia” podstawy programowej. Każda z nich jest dokładnie analizowana przez kompetentny zespół ekspertów, który na ich podstawie zaproponuje konkretne zmiany.

Nowacka zaznaczyła też, że konsultacje były prowadzone również online i skierowane były nie tylko do nauczycieli i dyrektorów szkół, ale również do organizacji pozarządowych. Po zebraniu wszystkich opinii i propozycji, na ich bazie powstanie nowy dokument. Ten z kolei zostanie ponownie poddany konsultacjom, by na końcu otrzymać finalną wersję.

Minister edukacji poinformowała również, że planowane jest wprowadzenie nowej podstawy programowej już od przyszłego roku szkolnego. Niemniej jednak, w najbliższym czasie nie będą wymieniane podręczniki – zapewniła Nowacka.