Zmiany na liście kandydatów na prezydenta Ruda Śląska i Mysłowic – koniec pewnej ery

Zmiany na liście kandydatów na prezydenta Ruda Śląska i Mysłowic – koniec pewnej ery

W tegorocznych wyborach samorządowych dojdzie do zakończenia pewnej epoki w polityce gminnej Mysłowic. Nie będzie bowiem możliwości obserwowania bezpośredniej rywalizacji między Wojciechem Królem a Dariuszem Wójtowiczem. Wójtowicz, który pełni funkcję prezydenta miasta od 2018 roku, jest aktywnym uczestnikiem lokalnej sceny politycznej od długiego czasu, swoją karierę rozpoczynając w ramach Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wszystko wskazuje na to, że zamierza ponownie stawić czoła wyborcom.

Wojciech Król, którego mandat poselski dobiega końca, od dłuższego czasu deklaruje, że nie zamierza ubiegać się o reelekcję. Tym samym zwolni miejsce dla nowych kandydatów na prezydenta miasta.

Z kolei Wójtowicz przez całą swoją kadencję utrzymywał ścisłą współpracę z partią Prawo i Sprawiedliwość, co zaowocowało mianowaniem Mateusza Targosia z PiS na stanowisko wiceprezydenta. Targoś jest jedną z najbardziej znanych twarzy partii na miejscowym poziomie i wydaje się być naturalnym kandydatem na stanowisko głowy miasta.

W ostatnich wiadomościach Koalicja Obywatelska ogłosiła, że jej reprezentantką w wyborach będzie Dorota Konieczny-Simela. Radna sejmiku śląskiego z bogatym doświadczeniem w dziedzinie oświaty będzie rywalizować o urząd prezydenta.