Zaplanowane remonty na autostradzie A4 między Katowicami a Krakowem

Zaplanowane remonty na autostradzie A4 między Katowicami a Krakowem

Konkretne plany odnośnie przyszłych prac na odcinku autostrady A4 łączącym Katowice z Krakowem zostały ogłoszone przez koncesjonariusza tego płatnego odcinka. Jak poinformowała firma w czwartek, prace remontowe mają rozpocząć się już w nadchodzący poniedziałek, 12 lutego. Chodzi tu głównie o fragment drogi biegnący w kierunku Krakowa, który znajduje się między Katowicami a Mysłowicami i jest obecnie dostępny do korzystania za darmo. Mimo prowadzonych prac, ruch będzie nadal odbywać się na dwóch pasach w każdym kierunku.

Spółka Stalexport Autostrada Małopolska podkreśla, że przyczyną wzmożonej aktywności remontowej na trasie A4 Katowice-Kraków jest konieczność przygotowania drogi do oddania jej w bardzo dobrym stanie technicznym w roku 2027. W ramach tych działań modernizacji poddane są obiekty mostowe, a także przeprowadzana jest wymiana nawierzchni. Prace te obejmują całość 61-kilometrowego odcinka koncesyjnego A4 i mają trwać aż do końca koncesji.

W najbliższy czwartek, rzecznik spółki SAM zapowiedział rozpoczęcie wymiany nawierzchni na odcinku autostrady A4 między węzłami Murckowska w Katowicach i Brzęczkowice w Mysłowicach. Od 12 lutego planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na jezdni prowadzącej w kierunku Krakowa. Natomiast od lipca przewiduje się remont nawierzchni jezdni kierującej do Katowic.

Mimo prowadzenia prac remontowych, przez cały ich okres utrzymane zostaną dwa pasy ruchu w każdym kierunku. W pierwszym etapie zmian, dotyczących organizacji ruchu, będą one wprowadzane na jezdni prowadzącej do Krakowa. Chodzi tu o odcinek o długości około 4 km, od km 343 do km 347.