Odnowa nawierzchni autostrady A4 od Katowic do Krakowa: zmiany w organizacji ruchu

Odnowa nawierzchni autostrady A4 od Katowic do Krakowa: zmiany w organizacji ruchu

Prace związane z modernizacją nawierzchni autostrady A4 łączącej Katowice i Kraków, rozpoczynają się między węzłami Murckowska, znajdującym się w Katowicach, a Brzęczkowice w Mysłowicach. Zmiany dotyczące organizacji ruchu na tym odcinku zostaną wprowadzone już od najbliższej środy, co zostało zapowiedziane przez wykonawcę prac. Więcej informacji na ten temat dostępne jest tutaj.

Pavimental Polska Sp. z o.o., firma odpowiedzialna za remont autostrady, zacznie wprowadzać zmiany w organizacji ruchu na odcinku od km 343+250 do 347+650 od dnia 14 lutego. W wyniku tych zmian, możliwość zjazdu na węźle Mysłowice w kierunku Krakowa będzie ograniczona tylko do pasa ruchu na jezdni macierzystej. Niewątpliwie to spowoduje pewne utrudnienia, gdyż drugi pas w kierunku Krakowa zostanie przekierowany na jezdnię przeciwną i z niego nie będzie możliwy zjazd do Mysłowic.

Warto podkreślić, że początkowo zmiany dotyczyć będą jedynie jezdni prowadzącej do Krakowa. Z kolei od lipca, remontowany odcinek zostanie przeniesiony na jezdnię prowadzącą do Katowic. Prace nad modernizacją obu jezdni na wskazanym wcześniej odcinku autostrady A4 mają zakończyć się najpóźniej do końca listopada 2024 roku.