Osoby powiązane z pseudokibicami GKS-Tychy oskarżone o masową produkcję niebezpiecznych dopalaczy

Osoby powiązane z pseudokibicami GKS-Tychy oskarżone o masową produkcję niebezpiecznych dopalaczy

Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu znalazła dowody na udział kilku osób w produkcji i dystrybucji ogromnych ilości mefedronu i innych śmiertelnie niebezpiecznych substancji psychoaktywnych. Śledczy są przekonani, że osoby te mają powiązania ze środowiskiem pseudokibiców klubu piłkarskiego GKS Tychy.

Podczas dochodzenia prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Sosnowcu we współpracy z Wydziałem do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, udało się odkryć kilka nielegalnych laboratoriów produkujących narkotyki na terenie aglomeracji katowickiej.

Śledztwo wykazało, że pseudokibice z Tychów byli zaangażowani w masową produkcję mefedronu, amfetaminy oraz klefedronu i klofodronu. Są to środków psychoaktywne o skrajnie niebezpiecznym działaniu, które mogą prowadzić do odwodnienia, wyczerpania organizmu oraz silnego uzależnienia. W dodatku, te substancje są szkodliwe dla serca i mózgu. Mają też krótkotrwałe działanie, co skłania młodych ludzi do przyjmowania kolejnych dawek podczas trwających wiele godzin imprez. Powoduje to często paranoiczne i lękowe stany psychiczne. W Polsce odnotowano już wiele przypadków śmiertelnych zatruć po zażyciu tych substancji.