Dziesiąta edycja zjawiskowego Orszaku Trzech Króli w Mysłowicach

Dziesiąta edycja zjawiskowego Orszaku Trzech Króli w Mysłowicach

Miasto Mysłowice, już po raz dziesiąty, włączyło się w globalne obchody Orszaków Trzech Króli, które odbyły się 6 stycznia, jednocząc setki lokalizacji na całym świecie. W ten sposób, Mysłowice podtrzymały tradycję, stając się jednym z wielu miejsc na mapie Polski i globu, gdzie odbywa się ten niezwykły orszak.

W Mysłowicach, w myśl tradycji, Trzej Królowie wystartowali z trzech różnych punktów miasta. Dokładnie o godz. 13:00 pierwszy orszak, reprezentujący Afrykę (symbolizowany kolorem niebieskim), ruszył spod kościoła Matki Boskiej Bolesnej na Brzęczkowicach. Tę postać króla Baltazara po raz czwarty zagrał Rafał Myrda. Dokładnie w tym samym czasie drugi orszak, z królem Melchiorem symbolizującym Azję i oznaczonym kolorem zielonym, wyruszył z parkingu obok sklepu Lewiatan znajdującego się przy ulicy Chopina. Tę rolę po raz pierwszy zagrał Andrzej Pułka.

Następnie o godzinie 13:15, trzeci orszak reprezentujący Europę, z królem Kacprem na czele, wystartował sprzed kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa na Starym Mieście. Tę rolę, także po raz czwarty, pełnił Sławek Bajor.

Wszystkie trzy orszaki spotkały się na rynku Mysłowic o godzinie 14:00. Tam, Trzej Królowie oddali hołd Świętej Rodzinie, którą wcielili się Aldona i Artur Sapetowie razem z ich synami – Wiktorem, Kacprem i Florianem.