Spółka KZN Rail z Krakowa wyłoniona jako wykonawca inwestycji tramwajowo-drogowej w Mysłowicach

Spółka KZN Rail z Krakowa wyłoniona jako wykonawca inwestycji tramwajowo-drogowej w Mysłowicach

22 grudnia, piątkowy dzień, przyniósł rozstrzygnięcie przetargu na kontynuację prac przy inwestycji tramwajowo-drogowej w samym sercu naszego miasta. Zadanie to przypadło w udziale firmie KZN Rail sp. z o.o., mającej swoją siedzibę w Krakowie.

Troje potencjalnych wykonawców miało zamiar zająć się realizacją modernizacji infrastruktury torowisk i sieci na trasie linii tramwajowej numer 14 przebiegającej przez Mysłowice. Te ulice to: Bytomska, Starokościelna, Szymanowskiego oraz Powstańców.

Propozycję finansową najatrakcyjniejszą dla inwestora zaproponowała krakowska spółka KZN Rail Sp. z o.o., oferując swoje usługi za kwotę bliską 46,2 mln zł. Drugą propozycję cenową, wynoszącą nieco ponad 48,6 mln zł zgłosiła firma Silesia Invest sp. z o.o. sp. k. z Gliwic. Najwyższą wartość prac oszacowała natomiast ZUE S.A. także z Krakowa – jej oferta wyniosła prawie 50,4 mln zł.

Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich, poinformował, że decyzja o wyborze wykonawcy musi uzyskać prawomocność w ciągu najbliższych 10 dni. Jeśli żaden z oferentów nie złoży odwołania do podejścia Tramwajów Śląskich, umowa z wybraną firmą zostanie podpisana na początku stycznia 2024 roku. Wykonawca będzie miał następnie pięć miesięcy na finalizację inwestycji, licząc od momentu podpisania umowy.

Pragniemy przypomnieć, że przedmiotem ogłoszonego przetargu było finalizowanie prac remontowych torowiska i jezdni na ulicach Bytomska, Starokościelna, Szymanowskiego i Powstańców w Mysłowicach, po tym jak wcześniejsze konsorcjum spółek NDI i NDI Sopot zostało zwolnione z dalszych obowiązków przez Tramwaje Śląskie oraz władze miasta ze względu na opóźnienia i błędy popełnione na placu budowy. We wrześniu Tramwaje Śląskie ogłosiły wspólny przetarg na obydwa elementy inwestycji – tramwajowy i drogowy.