Akcja "Trzeźwość" policji w Mysłowicach: 5 osób zatrzymanych za kierowanie pod wpływem alkoholu

Akcja "Trzeźwość" policji w Mysłowicach: 5 osób zatrzymanych za kierowanie pod wpływem alkoholu

W czasie, gdy wielu z nas jeszcze zasypiało w poniedziałkowy poranek, funkcjonariusze miejscowego wydziału ruchu drogowego byli już w pełni gotowi do pracy. Przeprowadzali kolejną akcję o nazwie „Trzeźwość”, która miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach Mysłowic. Niestety, niektórzy kierowcy postanowili w tym dniu zignorować prawo i siąść za kierownicą mimo spożycia alkoholu. W wyniku działań policjantów, ich nieodpowiedzialne zachowanie skończyło się aresztowaniem.

Kwituje to pięcioma kierowcami, którzy zostali złapani na gorącym uczynku podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy 15 stycznia. Kierująca Toyotą 48-latka z Katowic została zatrzymana o godzinie 4:55 na ulicy Obrzeżnej Zachodniej. Badanie alkomatem wykazało, że miała w organizmie 0,38 promila alkoholu. Chwilę później, na ulicy Mikołowskiej, policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę z Katowic, prowadzącego Renault. Jego wynik alkomatu to 0,30 promila.

Podróż 54-letniego kierowcy Toyoty zakończyła się na ulicy Oświęcimskiej o godzinie 6:05. Mężczyzna miał w organizmie 0,42 promila alkoholu. Wreszcie, na ulicy Bratków o godzinie 6:33, policjanci zauważyli Renault prowadzone przez 39-latka z Mysłowic. Jego badanie alkomatem pokazało aż 2,3 promile alkoholu we krwi, co stanowiło rekord tego poranka.