Zespół Węgiel i Miód triumfuje w konkursie muzycznym Mysłowic: Pierwszy teledysk już wkrótce

Zespół Węgiel i Miód triumfuje w konkursie muzycznym Mysłowic: Pierwszy teledysk już wkrótce

Grupa muzyczna Węgiel i Miód odniosła sukces, zdobywając pierwsze miejsce w rywalizacji promowanej przez miasto. Jest to ogromne osiągnięcie, które zaowocuje wsparciem ze strony miasta Mysłowice w produkcji pierwszego klipu muzycznego dla zespołu. Realizacja tego projektu planowana jest na początek następnego roku.

Rozpoczęcie konkurencji „Nagraj teledysk z miastem Mysłowice” było otwarte dla wszystkich miejscowych grup muzycznych, które mogły pochwalić się własnymi utworami muzycznymi. Wystarczyło dostarczyć piosenkę – materiał konkursowy, w postaci niewielkiego filmu video.

Celem przedsięwzięcia jest promowanie najbardziej utalentowanych zespołów muzycznych z Mysłowic, umożliwienie im prezentacji ich wokalnych talentów oraz dokonań artystycznych, wykrywanie zdolnych mieszkańców Mysłowic i motywowanie ich do twórczej pracy w dziedzinie muzyki, oraz rozwijanie umiejętności rywalizacji.

Rywalizację podjęło 7 zespołów, wśród których były takie grupy jak: Roboty Na Wysokości, Gasta Mire, Węgiel i Miód, Horyzont Zdarzeń, Isles Of Goto, Beautiful Hearts, Laryszoki. Po intensywnych debatach jury, niemal jednomyślnie wybrali jako zwycięzcę zespół Węgiel i Miód.