Początek nowego cyklu prac drogowych i zmiany w organizacji ruchu na ul. Długiej w Dziećkowicach

Początek nowego cyklu prac drogowych i zmiany w organizacji ruchu na ul. Długiej w Dziećkowicach

Prace renowacyjne na ulicy Długiej w Dziećkowicach są w pełnym toku. Począwszy od poniedziałku, 4 grudnia, na tej drodze zacznie obowiązywać przejściowa, zmieniona organizacja ruchu.

Anna Górny, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Mysłowice, podaje szczegóły: „Ruch kołowy zostanie ograniczony na odcinku ulicy Długiej od skrzyżowania z ulicą Poprzeczną aż do skrzyżowania z ulicą Zachęty, nie dotyczy to jednak samych skrzyżowań. Wyjątki stanowić będą pojazdy służące pracom budowlanym oraz te, które mają dostęp do nieruchomości bezpośrednio przyległych do remontowanego fragmentu drogi. Niemniej jednak autobusy ZTM-u będą mogły poruszać się bez przeszkód.”

Podkreślić warto, że pierwsza faza modernizacji ulicy Długiej obejmuje około 1,5 kilometra – od skrzyżowania z ulicą Szpaków do skrzyżowania z ulicą Zachęty. Inwestycja ruszyła w listopadzie 2022 roku i ma potrwać do maja 2024 roku. Szacowany koszt renowacji wynosi około 15,5 miliona złotych, z czego ponad 10,8 miliona złotych miasto uzyskało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.