Mysłowice wykorzystują puste lokale na szopki bożonarodzeniowe dla mieszkańców

Mysłowice wykorzystują puste lokale na szopki bożonarodzeniowe dla mieszkańców

Problemem, z którym boryka się wiele miast, są puste lokale handlowe oznaczone tablicą „Lokal do wynajęcia”. To nieestetyczne zjawisko jednak nie musi być jedynie uciążliwością. Mysłowice znalazły bowiem sposób, aby te przestrzenie spożytkować w pozytywny sposób.

W trosce o estetykę miasta oraz świąteczny nastrój mieszkańców, Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Mysłowicach postanowił wykorzystać jeden z niewykorzystanych lokali. Przy ulicy Grunwaldzkiej 10 powstała szopka bożonarodzeniowa. Będzie ona dostępna do oglądania przez mieszkańców do końca stycznia. Od lutego planowane jest już regularne wynajęcie lokalu.

Inicjatywa ta jest częścią większego planu wprowadzenia życia i pozytywnej energii na ulicę Grunwaldzką oraz inne obszary miasta. Zamierzeniem Miejskiego Zarządu jest wykorzystanie wszystkich dostępnych pustych lokali do czasu ich wynajęcia. Ma to na celu przyciągnięcie uwagi potencjalnych najemców oraz rozbudzenie zainteresowania mieszkańców różnymi aktywnościami. To początek nowego podejścia do zarządzania niezajętymi lokalami usługowymi w mieście – wyjaśnia Małgorzata Książek-Grelewicz.