Spotkanie z emerytowanym górnikiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mysłowicach

Spotkanie z emerytowanym górnikiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mysłowicach

W ramach swojej bogatej oferty kulturalnej, Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach przygotowuje liczne spotkania z różnymi osobistościami. W jej murach często gościć mogą nie tylko autorzy książek, ale także eksperci z różnych dziedzin.

Z okazji zbliżającej się Barbórki, miejscowa biblioteka postanowiła 1 grudnia zorganizować wydarzenie, które miało na celu przybliżenie uczestnikom specyfiki pracy górnika. To spotkanie dedykowane było głównie uczniom szkoły ponadpodstawowej.

Specjalnym gościem tego wydarzenia był Ireneusz Kocoń – emerytowany górnik i były przewodnik po znajdującej się w Zabrzu kopalni Guido. Jego zadaniem było nie tylko opowiedzieć o swojej pracy, ale także zainspirować młodych ludzi do poznania tradycji górniczych oraz tajemnic ukrytych w galowym mundurze górnika.

– Pragnąłem podzielić się z młodzieżą moją wiedzą na temat tradycji górniczych oraz nietuzinkowych detalach zawodu, które są skryte w górniczym mundurze. Jednocześnie starałem się zachęcić ich do zgłębiania wiedzy poprzez czytanie książek, przecież spotkaliśmy się w bibliotece – opowiadał Ireneusz Kocoń.