Pierwszy śnieg tej zimy przemienił Mysłowicką Promenadę w białą krainę

Pierwszy śnieg tej zimy przemienił Mysłowicką Promenadę w białą krainę

Początek tygodnia przyniósł mieszkańcom Mysłowic pierwsze opady śniegu tego sezonu. Zimowe warunki pogodowe, które zaskoczyły wielu, oznaczają teraz obowiązek odśnieżania aut, chodników czy nawet dojść do domów. Jednakże, warto dostrzec również piękniejszą stronę zimy i w tym celu udać się na spacer po lokalnych parkach.

Przepiękna Promenada w Mysłowicach otulona jest teraz białym puchem. Istotnie, świeżo upadły śnieg ma coś magicznego w sobie. Kiedy go widzimy, nasuwa nam na myśl wspomnienia z dzieciństwa, świąteczne chwile spędzone z bliskimi… Wszelki gwar wydaje się ucichnąć, a cały świat staje się jakiś czystszy. Drzewa uwydatniają swoje majestatyczne piękno, emanujące spokojem i dostojnością.

Spacer po Promenadzie w Mysłowicach stanowi doskonałą okazję, by poczuć tę zimową magię. Nie tylko ziemia, ale także powierzchnia stawu została pokryta warstwą lodu. Bez wątpienia, nie jest to odpowiednie miejsce na jazdę na rowerze czy rolkach, ale spacer pośród zimowej scenerii z pewnością warto zaliczyć.

W 2020 roku mieszkańcy Mysłowic doczekali się kompletnej modernizacji Promenady. Teraz dzieci mogą korzystać z dużej przestrzeni do zabaw, na której mogą jeździć na rowerach, hulajnogach czy rolkach. Dorośli natomiast na pewno docenią uroki lokalnego stawu z fontanną czy posadzone tam różane krzewy, które nawiązują do historycznego obozu pracy Rosengarten. Nieopodal rozmieszczono również miejsca przeznaczone do grillowania i odpoczynku.