Trzy firmy starają się o dokończenie inwestycji tramwajowo-drogowej w centrum miasta

Trzy firmy starają się o dokończenie inwestycji tramwajowo-drogowej w centrum miasta

We wtorek, 14 listopada, odbyło się otwarcie propozycji cenowych w ramach przetargu na zakończenie kluczowego dla miasta projektu tramwajowo-drogowego. W rywalizacji o tę lukratywną inwestycję udział wzięły trzy podmioty gospodarcze. Nazwa zwycięskiego wykonawcy zostanie ogłoszona w najbliższym czasie.

Propozycję najbardziej korzystną pod względem finansowym przedstawiła firma KZN Rail sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Jej oferta wynosiła nieco ponad 46,2 mln zł. Firma Silesia Invest sp. z o.o. sp. k., mająca swoją siedzibę w Gliwicach, oferuje realizację projektu za kwotę przekraczającą 48,6 mln zł. Najwyższe koszty prac oszacowała krakowska ZUE S.A., która proponuje ich wykonanie za kwotę bliską 50,4 mln zł. Obecnie przebiega proces analizy i oceny złożonych ofert, a zwycięzca przetargu powinien być znany już niedługo. Po finalizacji procedury i zawarciu umowy, nowy wykonawca otrzyma pięć miesięcy na dokończenie inwestycji.

Przywołajmy, że przedmiotem przetargu było dokończenie prac związanych z remontem torowiska tramwajowego oraz jezdni w ciągu ulic Bytomskiej, Starokościelnej, Szymanowskiego i Powstańców w Mysłowicach. Pierwotnie prace te miały być realizowane przez konsorcjum spółek NDI i NDI Sopot. Współpraca między tymi firmami a Tramwajami Śląskimi oraz samorządem miejskim została jednak zerwana na początku roku z powodu opóźnień i błędów podczas prowadzenia prac. We wrześniu Tramwaje Śląskie ogłosiły nowy przetarg na całość inwestycji dotyczącej części tramwajowej i drogowej.