Tragiczna kolizja na 408 kilometrze autostrady A4 w stronę stolicy Śląska z udziałem czterech pojazdów

Tragiczna kolizja na 408 kilometrze autostrady A4 w stronę stolicy Śląska z udziałem czterech pojazdów

Doszło do groźnego zderzenia na odcinku 408 km autostrady A4, prowadzącej do Katowic. W kolizji uczestniczyły trzy samochody osobowe oraz pojazd ciężarowy. Zgodnie z danymi podanymi przez służby ratunkowe, w sumie sześć osób korzystało z tych pojazdów podczas incydentu. Droga prowadząca do Katowic była całkowicie zamknięta z powodu tego incydentu.

Młodszy kapitan Hubert Ciepły, rzecznik prasowy Małopolskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, przekazał, że jedno z poszkodowanych, które było w krytycznym stanie, zostało niezwłocznie przetransportowane do najbliższego szpitala przez zespół medyczny. Resuscytację krążeniowo-oddechową przeprowadzono jeszcze na miejscu zdarzenia. Ratownicy i strażacy udzielali natomiast pomocy pozostałym pięciu poszkodowanym.

– Początkowo planowano lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na pasie w stronę Rzeszowa, lecz ostatecznie poszkodowanej osobie szybciej udało się dotrzeć do szpitala za pomocą karetki – wyjaśnił sytuację Hubert Ciepły.

Wciąż nie jest jasne, czy osoba, która odniosła najpoważniejsze obrażenia była pasażerem pojazdu ciężarowego czy jednego z samochodów osobowych. Kierowcy borykają się z wielkimi utrudnieniami na drodze. Na obwodnicy okalającej Kraków utworzył się już nawet korek o wielokilometrowej długości.