55-latek z Mazowsza, pijany za kierownicą, zatrzymany w Mysłowicach podczas podróży po nowy samochód dla córki

55-latek z Mazowsza, pijany za kierownicą, zatrzymany w Mysłowicach podczas podróży po nowy samochód dla córki

Zaskakujące zdarzenie miało miejsce w Mysłowicach, gdzie policjanci zatrzymali 55-letniego mężczyznę za kierownicą, który wykazał niemal promil alkoholu we krwi. Poszukiwacz okazji na lokalnej giełdzie samochodowej, przybyły aż z Mazowsza, planował zakupić pojazd dla swojej córki.

Pomimo długiej trasy, jaka go czekała, mężczyzna nie powstrzymał się przed spożyciem alkoholu. Został on zatrzymany przez służby porządkowe na ulicy Ziętka w Mysłowicach. Policjanci natychmiast wyczuli od niego zapach alkoholu i podjęli decyzję o przeprowadzeniu badania alkomatem.

– Alkomat wykazał, że mężczyzna pokonał setki kilometrów będąc pod wpływem alkoholu. W momencie przeprowadzenia badania stwierdzono u niego 0,9 promila alkoholu we krwi – informuje młodszy aspirant Łukasz Paździora, rzecznik prasowy mysłowickiej jednostki policji.

Obecność alkoholu w organizmie ojca, zaskoczyła również córkę, która tego dnia planowała stać się posiadaczką nowego samochodu. Dziewczyna dodała, że pijała alkohol razem z ojcem, jednak ona była trzeźwa…