„Muzealne czwartki” w Muzeum Miasta Mysłowice: ukraińska artystka i jej ikony

„Muzealne czwartki” w Muzeum Miasta Mysłowice: ukraińska artystka i jej ikony

Osoby zafascynowane historią, kulturą oraz sztuką mają powody do entuzjazmu. Po sezonie letnim Muzeum Miasta Mysłowice zawraca ze swoją inicjatywą zwaną „Muzealne czwartki”. Wrześniowe spotkanie uprzyjemni nam Swietłana Prima, artystka pochodząca z Ukrainy, która zaprezentuje swoje ikony.

177. edycja „Muzealnego czwartku” przyniesie wystawę ukraińskiej artystki Swietłany Primy. Wystawa otrzymała tytuł „Wiara, nadzieja, miłość” i skupia się na pracach Autorki. Ikony stworzone przez Swietłanę zdobią świątynie nie tylko na terenie Ukrainy, ale też za granicą i są częścią prywatnych zbiorów – mówi przedstawiciel Muzeum Miasta Mysłowice.

Swietłana Prima jest dyplomantką szkoły malarstwa ikonograficznego, która funkcjonuje przy seminarium duchownym klasztoru Pokrowskiego w Charkowie. Artystka, poza prezentacją swoich ikon, pokazać ma również tradycyjne obrazy: portrety, krajobrazy czy martwe natury.

Zaplanowane wydarzenie odbędzie się w budynku muzeum jak to bywa tradycją o godzinie 17:00. Wejście na wydarzenie, jak to zwykle bywa, jest bezpłatne.