Złapano kolejnych nietrzeźwych kierowców 

Złapano kolejnych nietrzeźwych kierowców 

Funkcjonariusze policji przeprowadzili w ubiegłym tygodniu działania “Alkohol i narkotyki”. Głównym celem akcji była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu osób pod wpływem substancji odurzających. W Mysłowicach zatrzymano w tym czasie do kontroli trzech mężczyzn, którzy byli pod wpływem alkoholu. 

Przeprowadzona na początku roku akcja „Alkohol i narkotyki” wiązała się ze wzmożonymi patrolami policji na drogach. Policjanci kontrolowali stan trzeźwości osób za kierownicą oraz starali się wykluczyć z ruchu pijanych lub pod wpływem innych substancji odurzających kierowców. 

W Mysłowicach patrol zatrzymał do kontroli kilkuset kierujących, z czego trzech było pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał ponad promil alkoholu w organizmie. Jak informuje Komenda Miejska w Mysłowicach, każdy z zatrzymanych nietrzeźwych kierowców za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Funkcjonariusze apelują przy tym o odpowiedzialne zachowanie i rozsądek. Nietrzeźwi kierowcy bowiem stwarzają realne zagrożenie w ruchu drogowym.