Orszak w Święto Trzech Króli w Mysłowicach 

Orszak w Święto Trzech Króli w Mysłowicach 

Podczas obchodów Święta Trzech Króli, które przypada 6 stycznia, niemal w całym kraju organizowane są wydarzenia połączone ze wspólnym kolędowaniem. Tegoroczny Orszak Trzech Króli w Mysłowicach wyruszy z trzech miejsc, aby następnie o 14:00 wspólnie spotkać się Rynku.

Tradycyjnie 12 dni po Świętach Bożego Narodzenia obchodzimy w naszym kraju Święto Trzech Króli. Z tej okazji uchwalono w 2011 roku dzień wolny od pracy, a w wielu miastach ulicami przechodzi kolędujący orszak. 

Tegoroczne świętowanie, wiążące się z przejściem świątecznego orszaku w Mysłowicach rozpocznie się około godziny 13:00. Jego start rozpocznie się z trzech różnych miejsc, aby następnie wspólnie spotkać się na Rynku o 14:00. Orszak afrykański króla Baltazara wyruszy spod kościoła p.w Matki Boskiej Bolesnej w Brzęczkowicach, a Orszak azjatycki króla Melchiora z placu przy ulicy Chopina. Natomiast spod kościoła p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa kwadrans po 13:00 wymarsz rozpocznie Orszak europejski króla Kacpra. Wspólne spotkanie na rynku w Mysłowicach zakończy świąteczny wymarsz wspólnym kolędowaniem.