Podejrzany za brutalny rozbój zatrzymany

Podejrzany za brutalny rozbój zatrzymany

Po pół roku zatrzymano przez kryminalnych i konterrorystów 36-latka, podejrzanego o brutalny rozbój na jednym z zamkniętych osiedli w Mysłowicach. Nadal trwają jednak poszukiwania pozostałych sprawców kradzieży na łącznie 1,2 miliona złotych, którzy wcześniej obezwładnili i skrępowali poszkodowanego mężczyznę.

W lipcu ubiegłego roku w domu jednorodzinnym na jednym z zamkniętych osiedli w Mysłowicach doszło do brutalnego rozboju i kradzieży. Z informacji podanych przez policję wiadomo, że sprawcy weszli do mieszkania, a następnie napadli właściciela. Użyli paralizatora, którym obezwładnili mężczyznę, a następnie skrępowali go za pomocą taśmy klejącej. Sprawcy rozboju ukradli po tym 800 tysięcy złotych oraz inne przedmioty na łączną wartość 1,2 miliona złotych. 

Prokuratura Rejonowa w Mysłowicach wszczęła w sprawie śledztwo, które w lipcu 2022 roku powierzyła policjantom z wydziału kryminalnego KWP w Katowicach. Śledczy wytypowali po miesiącu jednego ze sprawców, który znany już był ze wcześniejszych podobnych czynów, za które poniósł karę. Kryminalni z SPKP w Katowicach weszli do mieszkania podejrzanego 36-latka o świcie i bez problemów zatrzymali go. Po przeszukaniu mieszkania znaleziono w nim cenne przedmioty, gotówkę, narkotyki i maczety. Aktualnie trwa dalsze śledztwo, które ma pomóc w zatrzymaniu kolejnych podejrzanych. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie.