Rozpoczęto remont wiaduktu na węźle Brzęczkowice

Rozpoczęto remont wiaduktu na węźle Brzęczkowice

Dzisiaj (25 stycznia) rozpoczęto remont na jednym z najważniejszych węzłów autostradowych na Śląsku. Wiążę się to ze zmianami w organizacji ruchu, dlatego też kierowcy mogą spodziewać się utrudnień. Prace związane z wiaduktem na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach trwać mają przez najbliższe miesiące. 

Jakie utrudnienia czekają dla kierowców podróżujących trasą? Od 25 stycznia prawa część jezdni autostrady A4 do Krakowa, mieszcząca się pod wiaduktem zostanie zwężona. W miejscu utrzymany zostanie ruch dwoma pasami i ograniczenie prędkości do 60km/h. Natomiast na włączeniu do ruchu z drogi S1 na autostradę postawiony zostanie znak stop (łącznica węzła Łódź-Kraków). Następnego dnia – 26 stycznia pod wiaduktem zwężona będzie prawa część jezdni do Katowic i obowiązywać będzie także dwupasmowy ruch przy ograniczeniu prędkości 60km/h. Znak stop mieścił się będzie natomiast na łącznicy węzła relacji Cieszyn-Katowice. 

To nie jedyne aktualnie trwające prace remontowe na drogach. Na węzłach Mysłowice (346 km) oraz Chrzanów (372 km) trwa bowiem remont nawierzchni jezdni. Na trasie ruch przebiega jednym pasem.