Na pomoc osobom bezdomnym w Mysłowicach

Na pomoc osobom bezdomnym w Mysłowicach

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach prowadzą działania, które mają pomóc w ustaleniu miejsc przebywania osób bezdomnych. To szczególnie ważne w okresie zimowym, ponieważ towarzyszące w tym czasie niskie temperatury mogą zagrażać nawet ich życiu.

Mundurowi podczas wzmożonych kontroli miejsc, w których gromadzą się bezdomni, odwiedzają pustostany, altanki i klatki schodowe. Informują przy tym spotykane osoby, gdzie udać się mogą o pomoc, odpocząć, wykąpać się czy zjeść ciepły posiłek.  Apelują przy tym, aby nie być obojętnym i informować służby, gdy zauważymy kogoś, kto jest narażony na wychłodzenie organizmu. 

Osoby w kryzysie bezdomności mogą skorzystać bowiem z dedykowanych punktów w Mysłowicach. Pomoc znajdą m.in. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej lub w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Ponadto od 1 listopada działa na terenie województwa śląskiego całodobowa infolinia. Podczas kontaktu z numerem 987 uzyskamy informację o możliwościach pomocy dla osób pozostających bez schronienia. Ponadto funkcjonariusze przypominają, że pragnąc pomóc drugiej osobie uniknąć wychłodzenia i uratować przy tym czyjeś życie wystarczy jeden telefon na numer alarmowy.