Kiedy Jarmark Bożonarodzeniowy w Mysłowicach? 

Kiedy Jarmark Bożonarodzeniowy w Mysłowicach? 

W niedzielę 18 grudnia na rynku w Myślenicach odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzenie zakończy przy tym jubileusz 680-lecia Myślenic, wprowadzając w mieście świąteczny klimat. 

Tegoroczny jarmark organizowany przez Urząd Miasta i Gminy to wydarzenie, które pozwoli poczuć magię zbliżających się świąt. Na przygotowanych straganach w godzinach 12:00-14:00 będzie możliwość skosztowania wigilijnych specjałów w wykonaniu Gminnego Koła Gospodyń. Poczuć będzie można zarówno zapach korzennych pierniczków, jak i spróbować grzanego wina lub domowego ciasta. Na wydarzeniu nie zabraknie również ręcznie wykonanych ozdób i świecidełek. Stoiska przygotują także lokalni przedsiębiorcy, producenci oraz organizacje działające na terenie gminy. 

Kiermasz na jarmarku wzbogacą przygotowane dla najmłodszych zabawy, animacje, warsztaty i prezenty, których organizacją zajmuje się Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. Wydarzenie odwiedzi także Święty Mikołaj, a w świątecznej zagrodzie na rynku pojawią się uwielbiane przez wszystkich alpaki. 

Osoby o wielkim sercu, wesprzeć będą mogli także organizowaną w czasie Jarmarku Bożonarodzeniowego zbiórkę charytatywną. Zebrane środki przeznaczone będą na wsparcie zbiórki 6-letniego Franciszka Foremnego, który walczy z rakiem.