Barbórka w Mysłowicach – jak obchodzono święto?

Barbórka w Mysłowicach – jak obchodzono święto?

W niedzielę 4 grudnia tradycyjnie odbyły się obchody Barbórki w Mysłowicach. To ważne dla mieszkańców województwa śląskiego świętowanie, któremu towarzyszą cykliczne wydarzenia. 

Obchody święta Barbórki w Mysłowicach rozpoczęto już tradycyjnie “Barbórkowym Przebudzeniem”. Wydarzenie zaplanowano na godzinę 6:00 w dzielnicy Wesoła, podczas którego orkiestra dęta KWK Wesoła prowadziła koncert wraz z przemarszem. Rozpoczął się on na ulicy Księdza Jana Dzierżona przy sali zabaw KOSMOS, by następnie udać się w kierunku kopalni. Na miejscu pod tablicą pamiątkową KWK Wesoła uroczyście złożono kwiaty i kontynuowano przemarsz na mysłowicki rynek. 

Podczas obchodów święta przygotowano również atrakcje dla młodszych uczestników. O godzinie 16:30 bowiem odbył się spektakl “Reniferka i Bałwanek”, dzięki któremu poczuć można było już klimat zbliżających się świąt Bożonarodzeniowych. Obchody święta górników zakończono koncertem Happy Big Band’u pod batutą Mirosława Kaszuby. Muzycy zaprezentowali swój występ o godzinie 18:00 na mysłowickim rynku.